سامان بهشتی (استاد درامز)


 

سامان بهشتی

 

متولد یکم فروردین سال 1361، در خانواده­ای هنرمند متولد شد. والدین او در ارکستر سمفونیک تهران به فعالیت مشغول بودند. به کمک خانواده در زمینه موسیقی فعالیت خود را از سن 12 سالگی شروع کرد. و به علت  علاقه خود به یادگیری سازهای کوبه­ای،  ساز درام را به عنوان ساز اصلی در سن 15 سالگی انتخاب کرد.

نوازندگی را نزد استادانی چون بهنام ابطحی، عین ا... کیوان شکوه، هومن غفاری، آرش مقدم و علیرضا طباطبایی از سال 77 تا 94 در سبکهای پاپ، فانک و راک آموخت.

از سال 1383 زیرنظر استاد مسعود نظر فعالیت خود را آغاز کرد و در جشنواره فجر و روز جهانی کودک سرپرست نوازندگان کوبه­ای ارکستر برعهده­ی او بود.

تدریس را از سال 1384 در آموزشگاه موسیقی ارف، آموزشگاه موسیقی آذرنگ، مدرسه دارمز آریان و آموزشگاه موسیقی آوای ماهان آغاز نمود.

از سال 1386 در زمینه موسیقی Jazz با ارکستر بادی تهران فعالیت کرد. در جشنواره موسیقی فجر موفق به کسب مقام اول در بخش ارکسترال با این ارکستر شد و از آن پس اجراهای متعددی در جشنواره موسیقی فجر انجام داده است.

در آذر ماه 89 در تئاتر موزیکال رستم و اسفندیار به روایت و کارگردانی خانم پری صابری شرکت نمود.

در شهریور سال 91 شروع به فعالیت در گروه دکتر محمد اصفهانی مشغول شد. در همان سال با ارکستر هانیبال یوسف نیز مشغول فعالیت شد و در شهریور سال 92 اجرا با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد نادر مرتضی پور را تجربه کرد.

در تابستان سال 92 همکاری با رادیو نمایش را در اجرایی به اسم طبل کوچک آغاز کرد.

شرکت در انجمن نوازندگان درامرهای ایران و مستر کلاس­های اساتید Claus Hessler و Andy Rohde نیز جزء دیگر فعالیت­های اوست.

 

ایشان جهت تکمیل اطلاعات و قدرت نوازندگی خود در فروردین سال 95 به مدت دو هفته در اشتوتگارت آلمان درام دیپارتمنت از محضر اساتیدی چون دانیل مسینا، اشتفان شوتس و فابین هوزگن بهره برد.